INDYWIDUALNE MISTRZOSTWA ŚLĄSKA JUNIORÓW W SZACHACH KLASYCZNYCH 2016
Menu strony
Polecamy
Partnerzy

Napisany przez Elżbieta Pyrkosz, z 23-06-2016 21:47

W dniach 18-22.06.2016 w Imielinie odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Śląska Juniorów w Szachach Klasycznych na 2016 rok.

Znakomicie spisała się JOANNA MIELCZAREK, która została MISTRZYNIĄ ŚLĄSKA JUNIOREK DO LAT 18, uzyskując 6,5 pkt z 8 partii i duży przyrost rankingowy ELO. Asia nie była faworytką w tej grupie, miała czwarty ranking ELO, tym większe gratulacje :)

Druga z naszych juniorek starszych JULIA KNAPIK, z aktualnie najwyższym w naszym klubie rankingiem ELO zdecydowała się zagrać w grupie chłopców do lat 18, gdzie nie tylko potwierdziła ELO ale uzyskała jego nieznaczny przyrost, zdobyła 4,5 pkt z 9 partii.
W grupie dziewcząt do lat 11 MAGDALENA BIENEK zdobyła bardzo dobre 9 miejsce, a w grupie dziewcząt do lat 9 AGNIESZKA KOKOT zdobyła 10 miejsce.
Wśród chłopców turniej do bardzo udanych zaliczy STANISŁAW BURDZICKI, który rozstawiony z 29 numerem startowym zajął 13 miejsce w grupie chłopców do lat 13, ZDOBYŁ DRUGĄ KATEGORIĘ SZACHOWĄ i uzyskał znaczny przyrost rankingu ELO.
14 miejsce w tej grupie zajął MICHAŁ STRUGACZ, 24 miejsce JAN BURDZICKI.
Znakomicie spisał się KAMIL KALISZUK w grupie chłopców do lat 11, gdzie zajął 13 miejsce i również uzyskał przyrost ELO.
Na swoim poziomie zagrali GRZEGORZ GWORYS - C-18, DANIEL KUCHARSKI - C-15, ANIA GÓRNA - D-13.
Nieźle wypadła EMILKA EGEMAN- D-11- po raz pierwszy grała w tego typu turnieju.
Niezbyt zadowoleni tym razem z turnieju są DAWID BINEK, MARCIN GAJEWSKI, ANIA KOŁODZIEJCZYK.
Ale jak to mówią: " co nas nie zabije, to nas wzmocni".
TYMON CHROBOT z zaprzyjaźnionej LKS POLONIA Poraj w grupie C-9 zdobył III kategorię szachową.
Wnioski po turnieju.
Za mało gramy turniejów szachów klasycznych. Mieszkamy prawie na brzegu województwa, dojazdy na turnieje są drogie i wyczerpujące. Musimy więcej grać. I wolniej grać :)
Jak zwykle słowa podziękowania i uznania za punktualność i nienaganną postawę zawodników. Serdeczne podziękowania dla rodziców i opiekunów.