WAŻNE INFORMACJE

WAŻNE INFORMACJE
Napisany przez Elżbieta Pyrkosz, z 23-06-2020 17:44

Popularyzowaliśmy ważne turnieje zdalne w Polsce i na świecie.

Nie odbyło się wiele turniejów.  W tym, ten najbardziej, przez nas oczekiwany – Festiwal Szachowy z okazji 25-lecia klubu UKS „HETMAN” Częstochowa.

Życzymy wszystkim miłych wakacji. Będzie dużo wolnego od nauki czasu, mamy nadzieję, że jego część przeznaczycie na pracę nad szachami. Planujemy prowadzenie zajęć zdalnych w lipcu i sierpniu.

Co dalej?

Na stronie Śląskiego Związku Szachowego ukazał się kalendarz imprez szachowych na Górnym Śląsku. A w kalendarzu natłok imprez : Mistrzostwa Śląska Juniorów w Szachach Klasycznych, Mistrzostwa Śląska Juniorów w Szachach Szybkich, Turniej Przyjaźni Polsko- Węgierskiej, Makroregion itp. KALENDARZ

Każdy zawodnik klubu powinien się z nim zapoznać  i zaznaczyć w swoim  kalendarzu  najważniejsze dla niego terminy.

Ukazał się też komunikat zgrupowania Kadry Śląska w Ustroniu. Aktualnie  w Kadrze mamy aż 5 zawodników i zawodniczek – BORYS WITCZAK, ZUZANNA KAMIŃSKA, KAMIL KALISZUK, SANDRA ORLIK i EMILIA EGEMAN. W zgrupowaniu mogą też wziąć udział dodatkowe chętne osoby, wszelkie informacje znajdziecie w komunikacie.

Przypominamy o szybkim zgłaszaniu się do turniejów.

A co planujemy w Częstochowie?

Już w pierwszy weekend września – prawdopodobnie w sobotę 5 września planujemy rozegrać Mistrzostwa Częstochowy w Szachach Szybkich.

Do końca roku kalendarzowego chcielibyśmy rozegrać  zaległe 2 turnieje Grand Prix . Wyjątkowo zmieniamy tu dotychczasowy układ - rok szkolny na rok kalendarzowy.

Miejmy nadzieję, że nasze plany zostaną zrealizowane.

Prosimy o zaglądanie na FB klubowego i stronę internetową klubu .