Weekend majowy przy szachownicach
Menu strony
Polecamy
Reklama
Partnerzy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Weekend majowy przy szachownicach
Napisany przez Administrator, z 07-05-2009 20:35

Weekend majowy zaowocował dużą liczbą turniejów szachowych w Częstochowie i okolicach. W związku z tym klubowicze Hetmana nie próżnowali.

1 maja rozegrano w częstochowskim Starostwie Powiatowym Ogólnopolski Integracyjny Turniej Szachów Błyskawicznych. Zwyciężył Maciej Klekowski (14,5 pkt. z 15), a w top10 znaleźli się także pozostali dwaj nasi reprezentanci: Jacek Flis (4 miejsce; 10,5 pkt.) oraz Łukasz Fijołek (10 miejsce; 7,5 pkt.).
Pełne wyniki turnieju.

Silniejszą obsadę miał rozgrywany w dniach 29.04.2009 - 03.05.2009 tempem klasycznym VI MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ SZACHOWY "O PUCHAR ZIEMI OPOLSKIEJ" OPEN FIDE w Pokrzywnej k/Głuchołaz.

Zwyciężył Mistrz Międzynarodowy, Ukrainiec Oleg Kalinin (7 z 9). Szeroka kadra naszych reprezentantów zgodnie uplasowała się w drugiej i trzeciej dziesiątce. Niemal równie zgodnie nasi klubowicze pokonywali rozstawionego z numerem 4 solidnego kandydata na mistrza Nikolaja Osipowa. Gracze Hetmana wygrali w stosunku 3-1, zwycięstwa odnieśli kolejno: Bartosz Ziębiński, Patrycja Pacak i Adrian Orłowski. Honorowy jak się okazało punkt w tej konfrontacji Osipow zdobył pokonując w pierwszej rundzie Jacka Kucię. Więcej wyników w serwisie turniejowym.

PDF Drukuj Email
 
Wyszukiwarka
Ostatnie wpisy
Popularne
Administracja