Maciek Klekowski wygrywa w Szczekocinach!
Menu strony
Polecamy
Reklama
Partnerzy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Maciek Klekowski wygrywa w Szczekocinach!
Napisany przez Bawor Robert, z 01-06-2009 22:59

W ostatni dzień maja  odbył się XIV Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Szczekociny, P-15 na dystansie 9 rund. Do Szczekocin zjechało 70 zawodników z całego kraju, wśród których było 6 szachistów z Hetmana Częstochowa. Bezkonkurencyjnie i całkowicie zasłużenie wygrał nasz klubowy kolega Maciej Klekowski uzyskując 8,5 pkt. Maciek prowadził pewnie od pierwszej rundy, dopiero w 8 pozwolił sobie na remis z FM M. Motyką. Decydująca, w/g wszystkich, o sukcesie Klekowskiego okazała się runda 7, gdzie grając z IM D. Mikrutem nasz Hetmańczyk dosłownie "zniszczył" przeciwnika.

Jak sam Maciek powiedział po partii: "podwaliłem mu pionka", jednak POŚWIĘCENIE tego pionka pozwoliło uzyskać decydujący i skuteczny atak. IM D. Mikrut po tej porażce długo siedział nad szachownicą i nie mógł dojść do siebie Laughing.

Zawiódł trochę P. Piesik, który zawody ukończył dopiero na 16 miejscu uzyskując 5,5 pkt. Pozostali zawodnicy Hetmana zagrali poniżej swoich możliwości, chociaż jeśli chodzi o mnie, to na moje podwalanie(czyt. poświęcenia) figur i pionów, tudzież po propozycjach remisu nie znajdowałem zrozumienia u przeciwników....Pozostałe miejsca zawodników Hetmana: 49. T. Mielczarek 4 pkt, 55. R. Bawor 3,5 pkt, 56. A. Orłowski 3 pkt, 64. M. Płuska 2,5 pkt. Można mieć tylko zastrzeżenia do organizatorów turnieju co do zimnej sali gry i do sprzętu, w szczególności do zegarów, które przechodziły chyba już trzecią młodość.

PDF Drukuj Email
 
Wyszukiwarka
Ostatnie wpisy
Popularne
Administracja